top of page

Silverina'yı Nasıl Kullanmalısınız?

Silverina paketi elinize ulaştığı an itibariyle kullanıma hazırdır. Kutu içerisinden çıkardığınız gümüş kapaklarımızı doğrudan meme ucunuza yerleştirerek, sütyen içerisinde kullanmaya ve anneliğinizin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Hamileler için kullanım:

Doğumdan  2-3 hafta önce, günün belirli saatlerinde kullanılmasını öneriyoruz. Doğuma yaklaştıkça süreyi 1-2 saatten 3-4 saate çıkarabilirsiniz. Doğum gerçekleştikten sonra, emzirmeden arta kalan zamanlarda gece ve gündüz sürekli kullanılmasını tavsiye ederiz. 

Hafif yara ve tahrişler için kullanım:

Bebeğinizi emzirmediğiniz süre boyunca gün içinde gümüş kapakların mümkün olduğunca uzun süre meme ucunda kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Meme ucunuza kolayca yapışabilmesi için bir miktar sütünüzü kapaklara sürerek kullanabilirsiniz.

Açık ve derin yaralar için kullanım:

Meme uçlarınız üzerinde en iyi performansı gösterebilmesi için gümüş kapakların belirli zaman aralıklarında meme ucundan kaldırılarak hava ile teması sağlanmalıdır. Kapakları çıkardığınız aralıklarda meme uçlarınızın sütyen veya sert kumaş ile temas etmemesini öneririz.

Temizlik ve Bakım:

Gümüşün anti-bakteriyel özelliği sayesinde her emzirme öncesi yıkamanıza gerek yoktur.

Kapaklarınızdaki süt kalıntısınıdan rahatsız olduğunuz durumda sadece su ile durulayıp kurulamanız yeterlidir. Ayrıca bebeğinizin meme ucundaki süt kalıntısından rahatsız olması durumdan nemli ve yumuşak bir pamuk yardımıyla meme ucunuzu temizleyebilirsiniz.

Alkol, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu gibi her hangi bir kimyasal ile temizlenmemelidir. Kapaklarımız gümüşten yapıldığı için zaman içinde kararma gerçekleşebilir, ilk günkü parlaklığı için ayda 1 kere karbonat ve su ile kısaca ovup durulamanız yeterlidir. 

Gümüş alerjisi olan annelerimiz için kullanım önermemekteyiz.

bottom of page